29.01.2019

Jak skrócić link do fanpage?

Jak skrócić link do fanpage? Czy inaczej – jak dostosować url na Facebooku do nazwy fanpage? Jak wygenerować link do Twojej strony na FB, który będzie łatwy do zapamiętania?

Dlaczego warto dostosowywać adres url?

Zwykle po utworzeniu fanpage, jego adres url (czyli treść linku) jest dosyć przypadkowy. Zawiera nazwę, jaką nadaliśmy stronie, ale oprócz tego ciąg literek i cyfr. Taki adres trudno jest zapamiętać. Ponadto nie wygląda on profesjonalnie.

Link do fanpage przed skróceniem
Link do strony na Facebooku przed dostosowaniem adresu url

Co więcej, ten sam ciąg cyfr znajduje się w linku do Messengera, który można podawać klientom do szybkiej komunikacji. Dość bezużyteczny w tej formie…

Link do Messengera przed skróceniem url
Link do Messengera przed dostosowaniem adresu url fanpage

Jak skrócić link do fanpage?

Aby dostosować url, należy wejść w menu pod zdjęciem w tle. Kliknij trzy kropeczki, dzięki czemu rozwiniesz menu. Następnie wybierz opcję „Edytuj informacje o stronie”.

Edytowanie informacji o stronie na Facebooku
Rozwijanie menu pod zdjęciem w tle i opcja „Edytuj informacje o stronie”

Otwiera się nowe okienko. Trzeba zjechać na sam jego dół – w tym celu wykorzystaj przycisk po prawej stronie okienka. Następnie naciśnij przycisk „Wyświetl wszystkie informacje”, który znajduje się na samym dole.

Wyświetl wszystkie informacje o stronie na Facebooku
Kolejny krok – przycisk na dole okienka do edycji informacji o stronie – „Wyświetl wszystkie informacje”

Otwiera się nowa strona. Pod nagłówkiem „Ogólne” znajduje się w niej linijka „nazwa użytkownika” i obok link zatytułowany „Utwórz nazwę użytkownika strony”. Należy kliknąć w ten link.

Utwórz nazwę użytkownika strony
Bezpośredni link do utworzenia nazwy użytkownika strony – skróconego url

Mamy kolejne okienko. I w nim już wpisujemy wybraną nazwę. Ja wpisałam „NazwaTwojejStrony”.  🙂

Okienko do wyboru unikatowej nazwy użytkownika
Nazwa użytkownika musi być unikatowa – tylko wtedy po prawej pojawi się zielony „ptaszek” i będzie można utworzyć nazwę

Nazwa musi być unikatowa, czyli taka, która jeszcze na Facebooku nie występuje. Do tego, nie można ustawić nazwy, która zawiera spację (np. „Doskonałe pierogi”). Maksymalna długość nazwy to 50 znaków, jednak aby łatwo było ją zapamiętać, lepiej by miała najwyżej kilkanaście znaków. Jeśli taką uda nam się znaleźć, obok wpisanej nazwy pojawi się zielony „ptaszek”. Wówczas klikamy na dole przycisk „Utwórz nazwę użytkownika”. I gotowe 🙂

Ograniczenia przy dostosowywaniu url

Niestety Facebook zatwierdza przeważnie zmianę nazwy użytkownika tylko dla fanpage’y, które mają minimum 25 polubień (choć zdarza się, że można to zrobić przy mniejszej liczbie – magia FB 😉 ).

Druga istotna sprawa – nie zawsze udaje się ponownie zmienić nazwę użytkownika. Dlatego warto dobrze przemyśleć, jaki link będzie najlepszy.

Mam nadzieję, że ten wpis pomógł osobom stawiającym pierwsze kroki przy własnych stronach na Facebooku. Przynajmniej wiecie, jak skrócić link do fanpage 🙂 Jeśli macie więcej pytań – skomentujcie ten wpis lub wyślijcie nam zapytanie.

Przeczytaj także na blogu: