Optymalizacja stron www

SEO

SEO to optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest stosowana dla podniesienia pozycji stron w wynikach wyszukiwania (dla określonych słów kluczowych). Regularna optymalizacja jest działaniem niezbędnym, aby Twoi klienci mogli znaleźć Twoją firmę online.

Piękna strona, przyciągająca oko i do tego z ciekawymi tekstami eksperckimi nie jest gwarancją wielu odwiedzin. Przyczyna jest prosta – mimo stałego doskonalenia, wyszukiwarki nie patrzą jeszcze na strony www ludzkimi oczami. Dlatego musimy dostosowywać strony do ich możliwości analizy. Na szczęście odpowiednio przygotowane dla wyszukiwarki strony są też zwykle bardziej klarowne dla ludzi.

Zamów bezpłatną wycenę
optymalizacji Twojej strony!

kliknij tutaj

Dla SEO (ang. Search Engine Optimization) strona musi mieć przede wszystkim bardzo logiczną i przejrzystą strukturę – taką, by roboty wyszukiwarki łatwo mogły się poruszać po niej. Oto kilka podstawowych zasad:

  • Teksty – potrzebne są tytuły, nagłówki, opisy i słowa kluczowe, które jednoznacznie informują, o czym są dane teksty.
  • Grafiki – również potrzebne są odpowiednie słowa kluczowe, które jasno wskażą, co jest przedstawiane na obrazkach. Ponadto grafiki muszą się obowiązkowo szybko ładować i być w odpowiednich formatach.
  • Kod strony – powinien odpowiadać aktualnym standardom, aby roboty wyszukiwarki szybko mogły się po nim poruszać
  • Cała strona powinna mieć spójną strukturę. Tak jak w dobrym domu, powinny być w niej łatwe przejścia między pokojami – w tym wypadku powinno być wiele prostych połączeń między podstronami.

Trzeba optymalizować strony, aby Google łatwo je znajdywało. Optymalizacja jest oczywiście jednym z elementów, które prowadzą do zajęcia wysokiej pozycji wśród wyników wyszukiwania. Innymi ważnymi działaniami są m.in. ciekawe treści oraz kierowanie ruchu na stronę z innych kanałów. Jednak bez dostosowania strony do potrzeb wyszukiwarek nie możemy liczyć na popularność naszego portalu.

dowiedz się, jak poprawić pozycję Twojej strony

sprawdź

wyślij nam zapytanie