Tworzenie stron
internetowych

www

Strony www, które tworzymy, są 1. przejrzyste, 2. ładne, 3. lubiane przez Google, 4. łatwe w obsłudze, 5. szybko się ładują. Czego chcieć więcej? Potrzebujesz witryny firmowej, strony www dla wydarzenia albo landingu do kampanii reklamowej?

Dobra strona internetowa to połączenie pięciu czynników – logicznego i klarownego układu, ciekawej grafiki, dobrze napisanych tekstów, odpowiedniego zakodowania oraz optymalizacji dla wyszukiwarek. Jeśli zabraknie choćby jednego elementu, praca w innych obszarach może pójść na marne. Dlatego warto poświęcić czas i wysiłek na naprawdę dopieszczoną witrynę Twojej firmy lub marki albo skuteczny landing page.

1. Cel strony www

Przy projektowaniu Twojej strony www najpierw rozmawiamy o tym, dla kogo i po co ma być strona. Potem – co ma się na niej znaleźć. I na końcu wstępnego etapu poznajemy przyjętą w Twojej firmie/dla Twojej marki stylistykę graficzną i Twój gust – pokaż nam, jakie strony lubisz.

2. Konstrukcja strony www

Opracowujemy konstrukcję strony www, czyli wspólnie decydujemy:

  • podstrony – z jakich podstron ma się składać witryna (w wypadku prostych stron produktowych czy landingów do kampanii reklamowych często jest tylko jedna strona),
  • sekcje – z jakich sekcji mają składać się podstrony,
  • menu – jak ma być zbudowane i gdzie umieszczone menu,
  • formularze – w wypadku zbierania danych, np. przy udostępnianiu materiałów do pobrania czy rejestracji na wydarzenie, określamy, czy formularze będą się znajdować na osobnych podstronach, czy jako pop-upy i jak będą zbudowane,
  • dane – ustalamy, w jaki sposób i gdzie będą przekazywane dane, które są zbierane na stronie,
  • CMS – na jakim systemie zarządzania treścią będzie oparta strona. monitoring social media

3. Treści na stronie www

Już na tym etapie warto przygotować teksty i obrazy, które mają być wykorzystane w poszczególnych miejscach strony. Szczegóły w tym obszarze zwykle ulegają zmianom w późniejszym czasie. Jednak znacznie szybciej przebiega tworzenie strony, gdy jasnym jest, jakie w przybliżeniu treści będą w każdej sekcji.

4. Projekt graficzny strony www

W kolejnym etapie tworzymy projekt graficzny strony. Ustalamy, w jakim stylu estetycznym ma być witryna, jej kolorystyka, układ treści, kompozycja menu czy stopki. Projektujemy graficznie konkretne podstrony. Projekt powstaje zgodnie z wytycznymi wizualnymi dla Twojej marki oraz kampanii – punktem wyjścia dla grafików jest gruntowne przestudiowanie Twojej księgi znaku oraz innych obowiązujących materiałów marketingowych.

5. Kodowanie strony www

Następnie nadchodzi etap kodowania strony i jej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Tu nie może być żadnych błędów, więc po skrupulatnej pracy przeprowadzamy dokładne teksty. Sprawdzamy wszystkie przejścia między stronami, sposoby wyświetlania się strony w zależności od urządzeń i przeglądarek, komunikaty dla odbiorców itd. Jest to także etap, na którym implementujemy kody z systemów reklamowych i analitycznych, czyli np. z Google Analytics czy Facebooka.

6. Nasze przykładowe realizacje

JAKIEJ STRONY WWW POTRZEBUJESZ?

POROZMAWIAJMY!

wyślij nam zapytanie